Príbehy

Tri posledné priania

Na smrteľnej posteli si Alexander Veľký zavolal svoju armádu a generálov, aby im prezradil svoje posledné tri priania:

„1. Keď zomriem, nech moju truhlu nesú najlepší lekári.….čítať ďalej.

Najťažší Otčenáš

Otče náš, ktorý si na nebesiach…Áno, čo je?….čítať ďalej.

Stopy v piesku

Jednej noci sa mi prisnil sen. So svojím Pánom som po pobreží kráčala. Na temnom nebi sa premietali obrazy z môjho života. Životný príbeh sprevádzalo dvoje stôp v piesku, ….. čítať ďalej.

Na ruke

Kolínsky kardinál J. Meisner v jednej kázni na púti v Lurdoch povedal: „Keď som bol pomocným biskupom v Erfurte vo Východnom Nemecku, stretol som tam veľkú skupinu Nemcov z Povolžia.….. čítať ďalej.

Mať čas

Stretnú sa dvaja známi. Jeden hovorí: „To je skvelé, že ťa vidím. Mám toho toľko na srdci! Mal by si pre mňa chvíľku čas?” „Pre teba mám čas vždy.”….. čítať ďalej.

Rieka

Na brehu prudkej, dravej rieky stáli traja ľudia. Všetci traja sa potrebovali dostať na druhý breh. Bolo to pre nich veľmi dôležité.….. čítať ďalej.

Pohár mlieka

Chudobný mladík sa usiloval zarobiť si na štúdiá podomovým predajom papierových vreckoviek a iných drobností. Raz mal obrovský hlad a vo vrecku len zopár drobných. Rozhodol sa, že v najbližšom dome poprosí o niečo na jedenie. ….. čítať ďalej.

Orol

Istý muž vyšiel do lesa hľadať vtáka, ktorého by mohol vziať domov. Chytil malého orla, priniesol ho na svoj dvor a dal do kurína spolu so sliepkami, kačicami a morkami. Dával mu potravu ako hydine, hoci vedel, že je to orol, kráľ vtákov.….. čítať ďalej.

Nauč sa prijímať okolie

V Číne mal jeden nosič vody dve veľké hlinené nádoby, každú zavesenú na konci palice, ktorú nosil na ramenách. Jedna mala prasklinu, druhá bola dokonalá. Na konci dlhej cesty, ktorá trvala od potoka až k domu, bolo ….. čítať ďalej.

Kríž

Stál v rade a čakal, čo mu pridelia. Rad pred ním sa krátil a ľudia jeden po druhom si odnášali náklad. Boli to kríže rôznej veľkosti, hrúbky a šírky. Po chvíli dostal aj on ten svoj. Vyložil si ho na chrbát a …..čítať ďalej

Boh hovorí

Muž zašepkal: „Bože, prehovor ku mne.” A zaspieval slávik.
Ale muž nepočul.….. čítať ďalej.

Vytesané do kameňa

Dvaja kamaráti sa vydali cez púšť. Predtým sa ale pohádali a jeden z nich dostal facku od toho druhého. Dotyčný, než by niečo povedal, zohol sa a napísal prstom do piesku:….. čítať ďalej.

Skutočný zázrak

Spisovateľ Hans Rösler nadiktoval túto stránku:
«Nik nepísava Bohu listy, aby sa mu poďakoval, lebo nevie, ako ich napísať. A predsa….. čítať ďalej.

Bol raz istý muž

Bol raz istý muž, ktorý polieval svoju záhradu. V strede záhrady stál obrovský balvan. Muž zavolal svojho syna a poprosil ho, aby balvan odvalil. Veľmi dobre vedel, že žiada skutok,….. čítať ďalej.

Narodí sa Beethoven?

Profesor jednej známej lekárskej fakulty predložil študentom etický problém: „Otec trpí pohlavnou chorobou, matka je tuberkulotička.….. čítať ďalej.